Що таке будівельна хімія?
Види і особливості
У будівництві та ремонті будинків як правило потрібно крім будівельних матеріалів, ще багато іншого. Саме в будівництві, завдяки розвитку хімічної промисловості знайшло своє застосування різноманітність продукції, під поширеною назвою «будівельна хімія». Купити будівельну хімію стало можливим абсолютно в будь-якому спеціалізованому магазині. Будівельна хімія підрозділяється на безліч видів і має ряд специфічних особливостей, про що і хочемо вам розповісти далі. Це допоможе вам розібратися у всьому цьому різноманітті.
Групи:
- гідроізоляція
- добавки до бетону і розчинів застосовуються в будівництві
- шпаклівки
- грунтовки
- затірки
- клеї
- герметик для різних застосувань
- просочення
Розповімо коротко про кожну представленої в списку групі
Гідроізоляція. Локації застосування: фундамент і дах, підвал і санвузол, басейн, гаражна яма і балкон. Для приміщень де не передбачено подальшої обробки (фундамент, підвал, підсобне приміщення) застосовується гідроізоляція на основі бітуму. Для приміщень з інтенсивним впливом (басейн, балкон) вона на основі цементу. А для приміщень з подальшою обробкою (наприклад ванних кімнат, санвузлів) вона у вигляді мастики.
Добавки до бетону і розчинів застосовуються в будівництві. Виходячи з цілей їх використання поділяються на: противоморозні добавки, пластифікатори, прискорювачі затвердіння, водовідштовхувальні або ще їх називають гідрофобні. Найбільш часто використовувані з цього списку це пластифікатори. Решта застосовуються або в меншій мірі, або практично не застосовуються. Найімовірніше це через те, що гідрофобні добавки не замінюють якісну гідроізоляцію, прискорювачі затвердіння-повноцінного висихання розчину, противоморозні добавки-роботи з цементом в теплу пору. Потрібно розуміти, що всі ці добавки використовувати тільки в дуже крайніх випадках. Краще купити будівельну хімію якісну, дорогу і повністю слідувати інструкції від виробника обраного виду товару.
Шпаклівки - можуть бути: гіпсові, полімерні, цементні. До дорогим відносять саме цементні шпаклівки, так як вони не схильні до поразки грибком, найміцніші з усіх видів, не бояться води. Вишкуріваніе потрібно проводити не чекаючи повного висихання, так як вони дуже швидко тверднуть. Шпаклівки на основі гіпсу швидко сохнуть, вони недорогі і після висихання практично гладкі. Однак вони не відрізняються особливою міцністю і їх краще наносити в один шар. Полімерні шпаклівки міцніші і їх велика різноманітність для всіляких цілей. Крім того, їх можна наносити не одним шаром, однак так само не відрізняються особливою міцністю.
Грунтовки - мають кілька видів. Універсальна-служить для кращого зчеплення матеріалів. Грунтовка для глибокого проникнення покращує міцність. Купити ґрунтовку Бетонконтакт і нанести на бетон можна тільки якщо це основа під гіпсову штукатурку. Вона використовується тільки для неї і ні під яку більше. До упіть ґрунтовку можна в будь-якому будівельному магазині.
Затирка - е то специфічний і вузькоспеціалізований товар, який можна застосувати тільки для затирання швів на мозаїці або на декоративної плитці (кахлі). Розрізняються по основі на цементні і епоксидні. Перші так само різняться за здібностями до водопоглинанню і по стійкості до стирання. Якщо цементна затирка кольорова, то краще вибирати варіант на основі мінеральних пігментів (не хімічним), так як кольоровість їх зберігається довше, і в цілому вони менш схильні до вигоряння кольору.
Клеї - ця група стройхімікатов є найрізноманітнішою. У неї тільки одна задача максимально міцно з'єднати шари матеріалу для будівництва. Найбільш широко застосовуються: клей для шпалер, клей для плитки, клей-піни для газобетонних блоків, клей для дрібних будівельних робіт. Спектр застосування даних груп дуже великий.
Герметик - це композитне речовина на основі певних полімерів. За даним критерієм (основі) герметики підрозділяються на такі види як: поліуретанові, силіконові, каучукові, акрилові, бітумні, полісульфідні. За призначенням герметики можуть бути для внутрішніх або зовнішніх робіт (так як відміну є по стійкості до перепадів температур, до вологості, до УФ променів і інших зовнішніх факторів). Найбільш часто використовувані це силіконові і акрилові герметики. До недоліків силіконових можна віднести те, що вони відшаровуються у вологому середовищі, погано переносять перепади температур. До переваг-вони нетоксичні. Як правило їх використовують для усунення тріщин під вікнами всередині приміщень, для коригування дерев'яної внутрішньої обшивки будинків. Акрилові більш багатофункціональні за варіантами застосування і можуть використовуватися як зовні, так і всередині приміщень. Істотний їх плюс-стійкість до зовнішніх впливів. А мінус те, що їх не можна перефарбувати.
Просочення - застосовують для того, щоб надати певні властивості дерев'яним фасадам і конструкцій будинків.
Види просочень:
- водовідштовхувальні (застосовуються для ванних кімнат і бань)
- антисептики (для захисту від «біологічних атак»)
- антипірени (застосовують для уповільнення поширення вогню, але не запобігають пожеж).
Є можливість використовувати комбінації просочень. Крім того, просочення бувають на масляній, водній основі і на алкидной смолі. Недоліки їх: перший варіант схильний до горіння, другий легко всмоктується, третій дуже довго сохне. Більш повну інформацію щодо застосування всіх видів будівельної хімії можна отримати, вивчивши інструкції до даних хімічних засобів і спеціалізовані навчальні методички від великих дилерів даного товару і від компаній виробників.
У роботі використовуйте тільки якісні матеріали і ваш будинок буде безпечним, красивим і затишним!